Forum dyskusyjne prokuratorów RP
Komunikaty
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Rejestracja - Informacje wymagane
Wybierz nazwę użytkownika:
Używane do identyfikacji przez SMF. Możesz używać znaków specjalnych po zalogowaniu, zmieniając wyświetlaną nazwę użytkownika w profilu.
Email:
Podaj prawidłowy adres email.
Wybierz hasło:
Potwierdź hasło:
Regulamin Forum Prokuratorzy.net

1. Warunkiem korzystania z Forum jest przeczytanie i zaakceptowanie niniejszego regulaminu.
2. Każdy użytkownik może posiadać na Forum tylko jedno konto.
3. W nazwie konta nie mogą znaleźć się sformułowania obraźliwe bądź wprowadzające w błąd co do tożsamości użytkownika.
4. Użytkownik nie powinien używać nicka, który w połączeniu z używanym awatarem mógłby narażać na łatwe wprowadzenie innych uczestników Forum w błąd co do tożsamości z już istniejącym uczestnikiem Forum.
5. Użytkownik Forum publikuje posty wyłącznie na własną odpowiedzialność.
6. Publikując posty użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania obowiązującego w Polsce prawa oraz zasad publikacji tekstów w internecie /netykieta/ stanowiących załącznik do niniejszego regulaminu.
7. Administratorzy i moderatorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści postów zamieszczonych przez użytkowników.
8. Administratorzy i moderatorzy nie mają obowiązku czytania wszystkich wypowiedzi użytkowników i kontrolowania ich zgodności z regulaminem.
9. Administratorzy i moderatorzy mają obowiązek reagować na zgłoszenia użytkowników Forum dotyczące naruszenia regulaminu.
10. Niedozwolone jest zamieszczanie postów:
10.1. o treści sprzecznej z prawem,
10.2. naruszających dobra osobiste innych osób,
10.3. naruszających prawa autorskie,
10.4. zawierających treści powszechnie uznawane za naganne moralnie,
10.5. zawierających treści niezgodne z zasadami współżycia społecznego,
10.6. zawierających wulgaryzmy,
10.7. będących de facto prośbą o poradę prawną,
10.8. stanowiących zawiadomienie o przestępstwie.
11. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach reklam bądź listów-łańcuszków.
12. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach odnośników do stron internetowych zawierających treści, o których mowa w pkt. 10 - 11 regulaminu.
13. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach danych osobowych innych użytkowników Forum chyba, że osoby te wyraziły wcześniej na to zgodę oraz informacji pochodzących z prywatnych wiadomości od innych osób bez ich zgody.
14. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach treści wyroków, postanowień, zarządzeń i innych decyzji wydanych w przebiegu postępowań pozostających w toku lub nieprawomocnie zakończonych, albo fragmentów takich decyzji, umożliwiających identyfikację co do personaliów jakiegokolwiek uczestnika postępowania, w tym także organu procesowego, który wydał daną decyzję, chyba że były one uprzednio przedmiotem innych powszechnie dostępnych oficjalnych publikacji.
15. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach fragmentów wyroków, postanowień, zarządzeń i innych decyzji wydanych w toku prawomocnie zakończonych postępowań, umożliwiających identyfikację co do personaliów jakiegokolwiek uczestnika postępowania, poza organem procesowym, który wydał daną decyzję oraz prokuratorem, który brał udział w jej wydaniu, chyba że były one uprzednio przedmiotem innych powszechnie dostępnych oficjalnych publikacji.
16. Administrator i moderatorzy mają prawo do usuwania, zmiany, przeniesienia lub zamykania dowolnego tematu bez podania przyczyny.
17. Administrator i moderatorzy mogą usuwać bądź modyfikować posty, o których mowa w pkt. 10-15 niniejszego regulaminu, jak również wtedy gdy zawierają one treści niezwiązane z tematem wątku, w którym zostały zamieszczone, w szczególności gdy post zawiera jedynie link do strony nie powiązanej z tematem wątku, w którym został umieszczony. W przypadku gdy post zawiera treści niezwiązane z tematem wątku administrator i lub moderatorzy mogą przenieść post do wątku właściwego lub założyć nowy wątek a w sytuacji gdy post nie zawiera istotnych treści odnoszących się do prowadzonej w wątku dyskusji mogą post usunąć.
18. W razie usunięcia bądź zmodyfikowania postu administrator bądź moderator przesyła użytkownikowi wiadomość z podaniem motywów usunięcia bądź zmodyfikowania postu.
19. W razie naruszenia przez użytkownika forum przepisów niniejszego regulaminu administrator i moderatorzy mają prawo do:
a/ udzielenia ostrzeżenia użytkownikowi
b/ tymczasowego zablokowania możliwości zamieszczania przez użytkownika postów na Forum
c/ trwałego zablokowania możliwości zamieszczania przez użytkownika postów na Forum
d/ trwałego usunięcia konta użytkownika
20. Administratorzy mają prawo usunąć konto użytkownika bez podania przyczyn, jeżeli zarówno adres e-mail użytkownika jak i jego adres IP pojawią się na liście Stop Forum Spam (stopforumspam.com)
21. Użytkownikowi przysługuje limit maksymalnie 40 prywatnych wiadomości, które może przechowywać. Przekroczenie tej liczby spowoduje niemożność odbierania i odczytywania nowych wiadomości. Limit zaczyna obowiązywać od dnia 01.07.2011r.
22. Regulamin obowiązuje od dnia 01.04.2011 r.
23. Wszystkie osoby, które zarejestrowały się na Forum przed tym dniem, a nie zgadzają się z treścią regulaminu, powinny usunąć swoje konto w panelu użytkownika lub przesłać wiadomość do administratora w celu usunięcia konta.
24. Konta osób, które zarejestrują się na Forum po dniu 01.04.2011 r. mogą być usunięte przez administratora w przypadku braku logowania się na Forum przez okres 6 miesięcy.
25. Wszelkie zmiany regulaminu dla swej skuteczności wymagają ogłoszenia na Forum.

Załącznik:

Netykieta / za www.netykieta.pl /

1. Najpierw pomyśl, potem działaj. Pamiętaj - wysłanego maila nie można już zawrócić. Zatem zanim cokolwiek wyślesz w świat - pomyśl. Jeśli to co chcesz wysłać jest częścią jakiegoś sporu, w którym bierzesz właśnie aktywnie udział - pomyśl dwa razy a potem pomyśl jeszcze raz. Jeśli to spór toczony publicznie - powtórz całą procedurę jeszcze raz.
2. Bądź cierpliwy - często musi upłynąć trochę czasu, zanim post dotrze do wszystkich lub ktoś zainteresowany go przeczyta.
3. Nie toppostuj. Odpowiadając na maila zawsze pisz pod cytowanym fragmentem.
4. Nie spamuj. Nie rozsyłaj żadnych reklam bądź innych informacji do odbiorców, którzy wcześniej nie wyrazili zgody na taka korespondencję.
5. Tnij cytaty i cytuj poprawnie. Odpowiadając na wiadomość nigdy nie cytuj jej w całej okazałości, chyba że jest to absolutnie niezbędne (z reguły nie jest). Gdy cytujesz słowa przedmówcy, odpowiadaj pod każdym akapitem z osobna - cytuj tylko te fragmenty, do których się odnosisz.
6. Nadawaj temat wiadomościom. Wysyłając wiadomość, pamiętaj aby nadać jej sensowny temat. Najlepiej aby dotyczył właściwej treści wiadomości. Temat „Od Krzyśka” lub „Pytanie” nie należy do tej kategorii.
7. Nie pisz wiadomości w HTML-u. Pisz swoje posty w czystym formacie tekstowym, a nie w HTML-u.
8. Nigdy nie pisz treści wiadomości w polu przeznaczonym na jej temat. Pole „Temat” jak sama nazwa wskazuje służy do umieszczenia tematu wiadomości, treść należy umieścić w miejscu na treść przeznaczonym.
9. Używaj poprawnie skonstruowanej sygnatury Twój podpis (sygnatura) nie powinien przekraczać 4 linii tekstu, po nie więcej niż 80 znaków w każdej. Pamiętaj również aby, o ile nie robi tego automatycznie Twój czytnik, umieścić na początku sygnatury tzw. delimiter, czyli sekwencję znaków oznaczającą koniec wiadomości a początek sygnatury.
10. NIE KRZYCZ. Unikaj pisania całego tekstu wielkimi literami, gdyż jest to powszechnie traktowane jak użycie podniesionego głosu. Po prostu NIE WRZESZCZ na innych - to i tak nie działa.
11. Używaj poprawnego kodowania znaków. Pamiętaj o używaniu i deklarowaniu (przez poprawne skonfigurowanie swojego czytnika) języka lub zestawu znaków właściwego dla danego języka.
12. Nie kalecz języka. Pisząc w danym języku, staraj się nie robić błędów ortograficznych czy gramatycznych. Używaj narzędzi sprawdzających pisownię, jeśli tylko są dostępne.
13. Nie crosss-postuj. Nie wysyłaj tej samej wiadomości na wiele grup na raz.
14. Nim zapytasz, zajrzyj do archiwum. Nim zadasz swoje pytanie na grupie, zajrzyj najpierw do jej archiwum lub użyj wyszukiwarki.
15. Przestrzegaj regulaminu grupy. Nim zaczniesz aktywnie uczestniczyć w życiu danej grupy dyskusyjnej, zapoznaj się z jej regulaminem.
16, Nie wysyłaj wiadomości nie na temat. Nie wysyłaj na grupę wiadomości nie związanych z jej tematyką, niezależnie jak byłoby to ważne czy ciekawe
17. Nie wysyłaj załączników. Do wysyłanych na grupę wiadomości nie dołączaj żadnych plików o ile nie jest to grupa do tego stworzona.
18. Grupa dyskusyjna to nie poligon, Jeśli chcesz coś przetestować, zrób to we właściwym miejscu.  
19. Jeśli chcesz rozpocząć debatę na konkretny temat utwórz zupełnie nowy wątek.


wdrożenie, obsługa techniczna: Profeum.pl

Powered by SMF | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Enotify by CreateAForum.com
Strona wygenerowana w 0.156 sekund z 14 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.003s, 1q)
 
© 2008 Forum prokuratorów RP www.prokuratorzy.net Strona główna | Informacje dla prasy | Regulamin | Mapa strony | Kontakt